KDE Connect

Jak spojit počítač s operačním systémem Debian a Android telefon? Snadno, pomocí aplikace KDE Connect to zvládne kdokoliv.

O KDE Connect

Jedná se o open-source aplikaci, která vám pomůže propojit váš počítač s Android telefonem. Pomocí této aplikace můžete mezi počítačem a telefonem připojeným ve stejné síti sdílet soubory, ovládat počítač na dálku, ovládat multimédia na počítači, kontrolovat stav baterie telefonu, odpovídat na SMS zprávy, „prozvonit“ ztišený telefon s ohledem na jeho nalezení a mnoho dalšího.

Instalace

Na počítači spusťte svého správce softwaru, vyhledejte KDE Connect a nainstalujte jej. Poté v telefonu spusťte Google Play nebo F-droid (alternativní správce aplikací pro Android) a vyhledejte a nainstalujte KDE Connect. Pokud na svém počítači nepoužíváte pracovní prostředí Plasma (KDE), nezoufejte. Aplikace bude fungovat i ve vašem pracovním prostředí, jen není tak optimalizovaná a při instalaci si s sebou stáhne spoustu balíčků pro korektní běh (zhruba 200 MB). Pro Gnome je k dispozici rozšíření GSConnect.

Instalace aplikace v Gnome Software

Instalace aplikace pomocí F-droidu

Párování

Telefon a počítač připojte do stejné sítě a spusťte aplikaci na obou zařízeních. Po spuštění by se měla zařízení navzájem vidět, na jednom ze zařízení klikněte na párování a na druhém zařízení párování potvrďte. Spojení zařízení je šifrováno, není tedy třeba se obávat úniku dat při přenosu mezi počítačem a telefonem.

Spárování počítače z mobilní aplikace

Nastavení oprávnění na počítači

Na počítači vyhledáme a spustíme Nastavení KDE Connect, zvolíme zařízení (pokud jich je více) a zaškrtneme moduly, které chceme pro dané zařízení povolit.

Nastavení modulů aplikace KDE Connect

Nastavení oprávnění na telefonu

Pro přístup k oznámením je potřeba nejprve povolit aplikaci KDE Connect a poté povolit přístup k oznámením. Otevřete nastavení, přejděte na Zvuky a oznámení, klikněte na Přístup k oznámením a povolte jej.

Povolení přístupu aplikace KDE Connect k oznamením

Nyní zapněte aplikaci KDE Connect, zvolte zařízení, které chcete nastavit, stiskněte tři tečky v pravém horním rohu a následně klikněte na Nastavení modulů.

Nastavení modulů v mobilní aplikaci

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář